Tutaj jesteś:

Szkolenie przygotowujące do pracy z młodzieżą

  • 09 kwietnia 2022
  • Ania Maciuch

"Zaangażowanie młodzieży-model drabiny Harta"

9 kwietnia 2022, godz. 10:00 - 18:00

Od pracy dla młodzieży do pracy z młodzieżą droga jest długa i pełna zakrętów. Chyba wielu z nas zrobiło taki “projekt”, który był przecież idealny, a nam się wydawało, że tej młodzieży nie ma, a jak jest to na siłę, albo zupełnie niechętna. Dlaczego więc, skoro my się staramy ONI tego nie doceniają? Nie angażują się tak, jakbyśmy na to liczyli?   

Temat pracy z młodzieżą jest poruszany przy okazji wielu programów kierowanych do młodych, a zaczyna się od tego gdzie jest granica między "dla" a "z". Znalezienie sposobu i przekroczenie tej granicy pozwala na pełniejsze korzystanie z naszego i "młodych" potencjału.

Szkolenie będzie o tym kim jest mityczna młodzież, jak ją definiujemy. Jak budować mosty i jak wspólnie wspinać się po stopniach zaangażowania. Co jest skuteczną praktyką, a czego powielać już nie trzeba, bo to nie zadziała. Do przyjrzenia się praktycznemu i dobremu podejściu do zaangażowania młodzieży posłuży model drabiny R. Harta, a także ćwiczenia i doświadczanie na własnym przykładzie. Dodatkowo omówimy przykładowe zadania włączające, na podstawie kart do pracy z młodzieżą (które osoby uczestniczące otrzymają na koniec na własny użytek).

W trakcie spotkania zapewnione zostaną przerwy kawowe oraz obiad.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny i ma na celu wyłonienie przyszłego zespołu do współpracy z młodzieżą i pomocy w samodzielnej realizacji różnorodnych inicjatyw.
Szkolenie stanowi pierwszą część cyklu, który obejmie w sumie 24 godziny szkoleniowe, rozłożone na 3 szkolenia po 8 godzin, realizowane do końca roku.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem: https://strefaspotkan.pl/files/norweg/Regulamin-Rekrutacji.docx oraz wypełnienie, podpisanie i odesłanie skanu Karty Uczestnika: https://strefaspotkan.pl/files/norweg/Karta-Uczestnika-szkolenia-przygotowujace-do-pracy-z-mlodzieza.docx na adres maciuch.anna@gmail.com

Zgłoszenia przyjmujemy do dn. 7 kwietnia.