Tutaj jesteś:

Kim jesteśmy?

Poznajmy się

Od 2017 roku w Stalowej Woli działa MAL „Strefa Spotkań”. Jest to jedna z niewielu tego typu inicjatyw na podkarpaciu. MAL – czyli Miejsce Aktywności Lokalnej to miejsce otwarte, tworzone przez mieszkańców dla mieszkańców. To przestrzeń otwartej społeczności, gdzie można zdobyć nowe kompetencje i doświadczenia, uczyć się od siebie nawzajem i pomagać innym.

 Idea jest taka aby to mieszkańcy sami proponowali, inicjowali oraz organizowali działania. My udzielamy wówczas niezbędnego wsparcia, zachęcamy, pomagamy organizacyjne, zdobywamy fundusze, prowadzimy działania promocyjne itp.

Przez lata działalności powstało kilka aktywnych grup, które prowadzą Liderzy - osoby dzielące się swoimi pasjami, zapraszające innych do różnorodnych aktywności.

W Strefie można na przykład uczyć się języka włoskiego, wziąć udział w kawiarenkach językowych, grać w planszówki, uczestniczyć w warsztatach rękodzielniczych, w zajęciach teatralnych, czy uprawiać jogę.

Dużym zainteresowaniem cieszy się niedzielna Strefa Zabaw dla Dzieci i Rodziców. Pojawiła się także Strefa Sąsiedzka – przestrzeń dla mieszkańców, w której można wspólnie pomajsterkować, pomuzykować albo po prostu posiedzieć przy kawie i porozmawiać.

MAL daje również możliwość zorganizowania własnego wydarzenia - na stronie internetowej "Strefy Spotkań" widnieje kalendarz, w którym można znaleźć wolne terminy oraz zakładka „Zarezerwuj termin swojego spotkania”, dzięki której można zgłosić zapotrzebowanie na skorzystanie z lokalu (głównej sali, zaplecza kuchennego i dostępnego sprzętu). Warunkiem jest aby zgłaszana inicjatywa była otwarta dla innych mieszkańców, nieodpłatna i zgodna z regulaminem MAL.

Przestrzeń lokalowa dostępna jest w godzinach od 7.00 do 22.00, od poniedziałku do niedzieli.