Tutaj jesteś:

Teatralny Dzień Dziecka

  • 15 maja 2018
  • Lilianna Drzewi

Stowarzyszenie „Strefa Spotkań” oraz Miejski Dom Kultury zapraszają na Teatralny Dzień Dziecka, w ramach którego odbędzie się spektakl dla najmłodszych miłośników teatru.

Działanie realizowane jest w ramach projektu "Modelowanie kompleksowej rewitalizacji Stalowej Woli z wykorzystaniem narzędzi partycypacji społecznej".

27 maja zawita do nas Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” ze spektaklem „Misiaczek” dla dzieci od 1 do 6 lat. Po spektaklu zapraszamy rodziców i dzieci na warsztaty z metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. 3 czerwca odwiedzi nas Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” ze spektaklem „Przygody Koziołka Matołka” dla dzieci od 7 lat. Po spektaklu zapraszamy rodziców i dzieci na warsztaty plastyczne „Zrób to sam”.

Spektakl dla najnajów – „Misiaczek”

27 maja 2018
godz. 11.30 oraz 13.00 / sala widowiskowa MDK
dla dzieci od 1 do 6 lat
zaproszenia od 21.05.2018 (brak zaproszeń)

Darmowe zaproszenia (1 zaproszenie to wejściówka dla 1 osoby) będą do odebrania
w Miejscu Spotkań Dmowskiego 11 oraz w sekretariacie MDK od 21.05.2018.

„Od babki prababki, kiedy z drzewa spada pierwszy jesienny liść, każdy prawdziwy brunatny Miś ziewa. Kiedy spada liść piętnasty, każdy prawdziwy Miś głośno pochrapuje i śni baryłki pełne miodku. Taka nasza natura.

Jest jednak pewien jeden-jedyny Misiaczek, który za nic w świecie nie może zasnąć. Wypróbowaliśmy już wszelkie tradycyjne oraz alternatywne metody kołysania, lulania
i utulania. Zaśpiewaliśmy już wszystkie misiowe kołysanki. Nic nie pomaga. Stąd prośba do Ciebie: przybywaj jak najszybciej, może z Twoją pomocą uda nam się uśpić Misiaczka? Przyda się każdy. Bez względu na wiek. Byleby się w końcu udało”.

tekst – Marta Guśniowska
reżyseria – Anna Nowicka
scenografia – Emilia Łapko
muzyka – Filip Sternal

Obsada:

Andrzej Matysiak, Beata Orłowska, Dorota Anyż

Spektakl aktorski i lalkowy.
Czas trwania – 45 min. (bez przerwy)

Na spektakl widzowie wchodzą bez obuwia lub w obuwiu zmiennym.

 

 

Spektakl dla dzieci – „Przygody Koziołka Matołka”

3 czerwca 2018
godz. 12.00 / sala widowiskowa MDK
dla dzieci od 7 lat
zaproszenia od 28.05.2018

Darmowe zaproszenia (1 zaproszenie to wejściówka dla 1 osoby) będą do odebrania

w Miejscu Spotkań Dmowskiego 11 oraz w sekretariacie MDK od 28.05.2018.

„Zapraszamy na pogodne, rozśpiewane, żywiołowe i pełne uroku przedstawienie, którego główny bohater – Koziołek przemierza świat, szukając swego miejsca na ziemi. Odwiedza egzotyczne kraje, poznaje ich mieszkańców i przeżywa wiele emocjonujących przygód – groźnych, śmiesznych i pouczających. Wychodzi cało z każdej opresji i w chwale przybywa do Pacanowa, odnajdując całkiem blisko to, co dla niego najlepsze.

Spektakl zrealizowany został w atrakcyjnej, bardzo przez widzów lubianej, konwencji zabawy teatralnej. Aktorzy ubrani w nieco za duże, zabawne kostiumy, przypominają dzieci. Wypełniają scenę (i nie tylko!) nieustannym ruchem i śpiewem. Akcja toczy się wartko, co powoduje szybkie zmiany, tworzonych przez aktorów, kolejnych miejsc zdarzeń. Pozwala na to prosta, ale pomysłowa scenografia.

Umowność scenografii i jej czyste, żywe kolory pobudzają wyobraźnię najmłodszych widzów. Do ich możliwości percepcyjnych dostosowane są również lekka forma spektaklu, prosta fabuła, krótki, rymowany tekst sztuki i łatwo wpadająca w ucho muzyka”.

tekst – Kornel Makuszyński, Marian Walentynowicz
adaptacja i reżyseria – Lucyna Sypniewska
scenografia – Ewa Pietrzyk
muzyka – Krystyna Fuczik

Obsada:

Jolanta Kęćko – Koziołek Matołek
Beata Orłowska
Małgorzata Sielska
Agata Sobota
Andrzej Matysiak
Andrzej Kuba Sielski

Spektakl aktorski.
Czas trwania – 55 min. (bez przerwy)